Manewry OSP z terenu GMINY SŁAWNO w Zachorzowie

Manewry OSP z terenu GMINY SŁAWNO w Zachorzowie
20.11.2018

W budynku kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Zachorzowie podczas remontu doszło do powstania ognia wewnątrz budynku. Ogień najprawdopodobniej zaprószyli pracownicy budowlani. Dwóch pracowników w panice spadło z rusztowania i ulegli ogólnym obrażeniom. Ogień w tym czasie rozwija się wewnątrz kościoła. Wewnątrz kościoła i na zewnątrz następuje duże zadymienie. Dwóch innych pracowników chcąc wezwać pomoc wsiadają do samochodu i odjeżdżają. W wyniku dużego zadymienia i małej widoczności uderzają w drzewo. W wyniku uderzenia obaj doznają obrażeń. To tylko niektóre elementy ćwiczeń, które odbyły się 18 listopada 2018 roku w okolicach Kościoła Rzymskokatolickiego w Zachorzowie.

Strażacy podczas tych ćwiczeń musieli wykazać się nie lada umiejętnościami by zrealizować postawione przed nimi cele oraz skoordynować przebiegi działań ratowniczo-gaśniczych na niewielkim terenie. Podczas tych działań strażacy doskonalili swoje umiejętności w zakresie: współdziałania sił i środków na poziomie gminy, prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych wewnątrz i na zewnątrz budynków, udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, gaszenia pożarów, ratownictwa drogowego, pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, rozpoznawania zaopatrzenia wodnego istniejącego na terenie gminy. Nad całym przebiegiem ćwiczeń czuwał Komendant Gminny dh Grzegorz Krakała.

Tak szeroki wachlarz działań możliwy był dzięki zaangażowaniu dużych sił i środków jakimi dysponują jednostki OSP z terenu gminy. Ćwiczenia wykazały, że doskonale wyszkoleni strażacy, dysponujący nowoczesnym sprzętem przygotowani są do niesienia pomocy mieszkańcom i likwidowania wszelkiego rodzaju zagrożeń.

Po zakończonych ćwiczeniach odbyła się podsumowanie działań druhów strażaków. Wójt Gminy Tadeusz Wojciechowski podziękował wszystkim druhom za zaangażowanie w prowadzonych działaniach. Ćwiczenia między innymi obserwowali: Pan Tadeusz Wojciechowski Wójt Gminy Sławno, dh Zbigniew Kotusiewicz Prezes ZOG ZOSP RP w Sławnie, ks. Andrzej Wróblewski Kapelan Gminny, Ks. Jerzy Wojnarski Proboszcz Parafii w Zachorzowie, ks. Wojciech Wojtyniak wikariusz z Parafii w Kunicach, dh Jan Melka Prezes Honorowy, dh Stanisław Wiktorowicz Komendant Honorowy, Pan Zbigniew Wilk Sekretarz Gminy.

Maj 2019

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Informator Gminy Sławno
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP