OBCHODY ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ KOZENIN 2017

OBCHODY ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ KOZENIN 2017
22.11.2017

Święto Edukacji Narodowej to jeden z wyjątkowych dni w roku. Wszyscy, bez wyjątku, podkreślają tego dnia rolę edukacji w życiu młodego człowieka i powtarzają za Arystotelesem: „ Korzenie nauki są gorzkie, ale owoce słodkie”. Tegoroczne Święto Edukacji Narodowej już zapisało się w pamięci tych, którzy 20 października 2017 roku uczestniczyli w gminnej uroczystości zorganizowanej w Publicznej Szkole Podstawowej w Kozeninie. Na zaproszenie Wójta Gminy Sławno Pana Tadeusza Wojciechowskiego i Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozeninie  Rafała Kołodziejczyka odpowiedzieli czynni i emerytowani nauczyciele oraz ci wszyscy, których codzienna praca wiąże się z kierowaniem i prowadzeniem szkół.

Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Jak zwykłe w takich sytuacjach uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i powitaniem zebranych przez gospodarza spotkania. W swoim przemówieniu dyrektor mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela, podziękował za dotychczasowe zaangażowanie i złożył życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty, emerytom oraz przedstawicielom instytucji współpracujących z placówką. Następnie odbyła się część artystyczna, do której przygotowania trwały od kilku tygodni pod czujnym okiem p. Haliny Nowak i p. Beaty Sobali.

Występ cieszył się ogromnym uznaniem, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Jak to bywa w zwyczaju  Święto Edukacji Narodowej to okazja do wręczenia nagród Wójta Gminy Sławno. W tym roku wyróżnionych zostało 8 dyrektorów i 8 nauczycieli z terenu gminy Sławno.

Wójt Tadeusz Wojciechowski życzył pracownikom oświaty wielu powodów do satysfakcji, docenił energię i entuzjazm nauczycieli zmagających się z codzienną rzeczywistością szkolną. Gospodarze zadbali o miłą atmosferę i dostarczyli wielu chwil do wzruszeń. Następne takie święto dopiero za rok.

„ NAUCZYCIEL OCIERA SIĘ O WIECZNOŚĆ. NIGDY NIE MOŻE STWIERDZIĆ, GDZIE KOŃCZY SIĘ JEGO WPŁYW”

                                                                                   H.B. Adams  

 

 

Listopad 2018

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Informator Gminy Sławno
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP