XII rocznica nadania szkole im. Jana Pawła II w Sławnie

XII rocznica nadania szkole im. Jana Pawła II w Sławnie
30.10.2017

17 października 2017 r. był dniem wyjątkowym dla społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie, ponieważ obchodono  XII rocznicę nadania szkole imienia. Uroczystość przebiegała pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Z perspektywy tych kilkunastu lat możemy stwierdzić, że wybór był głęboko przemyślany i trafny. Cała społeczność szkolna jest dumna ze swojego patrona, który służy im za wzór i pozostaje niedościgłym ideałem. W tym dniu właśnie po raz kolejny obchodzono Święto Szkoły, w którym udział wzięła zaproszona delegacja wraz z pocztem sztandarowym z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym.

Uroczyste obchody Święta Szkoły rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sławnie, którą odprawił proboszcz parafii ks.  kanonik Adam Stępień. Po nabożeństwie wszyscy zebrani udali się pod pomnik Ojca Świętego, gdzie nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przez delegacje oraz odśpiewanie „Barki”.

Następnie pochód na czele ze sztandarami udał się do szkoły. Kolejnym punktem obchodów Święta Szkoły była uroczysta akademia, którą rozpoczęło przemówienie dyrektora szkoły – p. Marzenny Skowrońskiej, która przywitała zaproszonych gości: Przewodniczącą Komisji ds. Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu – p. Wandę Ziębę, Radną – p. Danutę Bogusławską i Prezesa OSP w Olszowcu p. Andrzeja Dziubałtowskiego, Sołtysów oraz Rodziców. W swoim wystąpieniu powiedziała: „Nieustannie dążymy do wypełniania misji szkoły w myśl słów Jana Pawła II – Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz uczeń wyrósł na wielkiego człowieka(…) odkrywał w sobie pokłady talentów i je rozwijał”.

W dalszej części uczniowie z klas V-VII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem p. J. Ambroziak i p. D. Mocholi. Występ artystyczny, w którym przedstawiono najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II. stał się wspaniałą okazją do refleksji i zadumy nad nauczaniem Patrona szkoły. Przypomniane zostały wzniosłe i wyjątkowe słowa Ojca Świętego skierowane do polskiej młodzieży na Westerplatte w 1987r. Uczniowie za występ zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Po raz kolejny udowodnili, iż zasługują na miano uczniów Jana Pawła II. Na koniec uroczystości pani dyrektor, podziękowała zaproszonym gościom za przybycie i wspólne przeżywanie tych szczególnych chwil. Następnie głos zabrała Przewodnicząca Komisji Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu – p. Wanda Zięba, która pogratulowała młodym aktorom wspaniałego występu i złożyła życzenia z okazji imienin szkoły. Następnie p. Edyta Bajerowska – nauczycielka Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym przekazała na ręce Pani dyrektor pamiątkową książkę. Dzień Patrona był tak wyjątkowy jak jego główny bohater – Jan Paweł II. Jego nauczanie ma charakter ponadczasowy, żyje w nas - w naszych sercach i umysłach.

 

Październik 2018

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Informator Gminy Sławno
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP