Uroczyste obchody Święta Szkoły oraz Dnia Rodziny

Uroczyste obchody Święta Szkoły oraz Dnia Rodziny
06.06.2019

Dnia 1 czerwca w Szkole Podstawowej w Kamieniu obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość rozpoczęto mszą św. w kościele Przemienienia Pańskiego w Kamieniu przy asyście sztandaru szkoły. Następnie społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi przeszła przed tablicę pamiątkową patrona szkoły ks. Jana Twardowskiego. W związku z 104 rocznicą urodzin poety złożono tam kwiaty, zapalono znicze i odmówiono modlitwę w intencji patrona szkoły. Dalsza część uroczystości odbyła się w hali sportowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się p. Piotr Szczodry – Radny Gminy Sławno, ksiądz Andrzej Wróblewski – Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Kamieniu, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu z prezesem p. Arkadiuszem Gawinem, przedstawicielka nadleśnictwa Smardzewice – podleśniczy p. Anna Majkowska, przyjaciele i sponsorzy szkoły p. Anna i Adam Nowakowie – właściciele Firmy Auto Diesel w Antoninowie, emerytowani pracownicy szkoły, przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich w Kamieniu, uczniowie i ich rodziny.

Część artystyczną rozpoczęto od przypomnienia wartości, którymi kierował się nasz patron, ks. Jan Twardowski. W wykonaniu uczniów klas IV, VI i VIII usłyszeliśmy wiersz pt.: „Do moich uczniów” i utwór „Śpieszmy się kochać ludzi”. Następnie obejrzeliśmy humorystyczne scenki pt.: „W rodzinie jest jak w kinie” i pt.: „Była sobie żabka”, przeplatane tekstami reklamowymi. Obchody Święta Szkoły były jednocześnie okazją do uczczenia Dnia Rodziny. Na zakończenie części artystycznej, uczniowie złożyli wszystkim gościom życzenia z okazji Dnia Rodziny oraz zadedykowali utwór „To dzięki Wam”. Część artystyczną przygotowały p. Agnieszka Bernacka i p. Aneta Domagała.

Z okazji Dnia Dziecka radny p. Piotr Szczodry poczęstował wszystkie dzieci słodyczami. Następnie pani dyrektor Urszula Zawada zaprosiła wszystkich gości do wspólnego biesiadowania. Na szkolnym podwórku czekały grille, ciasta oraz napoje, przygotowane przez naszych rodziców. Dla dzieci przygotowane były atrakcje w postaci dmuchanych zjeżdżalni i basenów z piłeczkami, waty cukrowej oraz lodów. Wszelkie atrakcje mogły się odbyć dzięki zaangażowaniu rodziców oraz dzięki naszym przyjaciołom i sponsorom. Serdeczne podziękowania składamy p. Annie i Adamowi Nowakom, p. Jarosławowi i Sławomirowi Nowakowskim oraz p. Teresie i Andrzejowi Poddębniakom. Tradycyjnie w drugiej części biesiadowania odbyły się konkurencje sportowe przygotowane przez p. Wiolettę Kosylak i p. Edytę Krawczyk.

July 2020

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku