Podpisanie umowy

Podpisanie umowy
04.09.2019

W dniu 4 września Ochotnicza Straż Pożarna w Zachorzowie Kolonii reprezentowana przez Prezesa – Rafała Stępnia i skarbnika Pawła Cieślikiewicza w obecności Z-cy Wójta Gminy Sławno Pani Beaty Szlęzak podpisała umowę z Lokalną Grupą Działania Stowarzyszenie Dolina Pilicy na realizację operacji pn. „Utworzenie centrum integracji społecznej w Zachorzowie”.

W ramach zadania wybudowana zostanie na utwardzonym podłożu altana wraz ze stołem i ławkami, ustawione zostanie 5 urządzeń służących rekreacji i zabawie oraz zamontowany będzie 3-komorowy pojemnik do segregacji odpadów wraz z tablicą informacyjną. Na ten cel OSP otrzymała grant w wysokości 44 994,63 zł. pokrywający w 100% wartość kosztów projektu.

W ramach inicjatywy w miejscowości Zachorzów powstanie centrum integracji społecznej, dzięki któremu zostanie pobudzona aktywność fizyczna wśród mieszkańców jak również zostaną wzmocnione ich wzajemne relacje. Realizacja operacji będzie sprzyjała nawiązywaniu kontaktów społecznych o charakterze komunikacyjnym i rekreacyjnym oraz będzie dostępna dla wszystkich grup wiekowych a także osób niepełnosprawnych. Stworzone zostaną warunki do życia na wyższym niż dotychczas poziomie ze zmodernizowaną infrastrukturą techniczną. Przyczyni się również do rozwoju społecznego obszaru, na którym jest zlokalizowana, a także do rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży  osób dorosłych.

Inwestycja będzie realizowana wiosną przyszłego roku, tak aby służyć mieszkańcom przez cały sezon letni.

Operacja pn.

„Utworzenie centrum integracji społecznej w Zachorzowie”

mająca na celu rozwój infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej poprzez utworzenie centrum integracji społecznej w miejscowości Zachorzów

współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2

„Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

September 2020

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Ostrzeżenia meteorologiczne
banner parafie
Przerwy w dostawie wody
Koronawirus
ASF
Spis rolny
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Lokalna grupa działania
EuroRenoma
OSP
HDK_PCK_Krewniacy
RPO WŁ
Promuje łódzkie
Łódzkie atrakcje
Nardkalk
BLISKO
banner ŚDM
Monografia
Wybory Prezydenta RP 2020
Informator Gminy Sławno
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku