Celestynów czwarty w finale wojewódzkim

Celestynów czwarty w finale wojewódzkim
13.11.2019

6 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się drużynowy finał mistrzostw województwa łódzkiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na początku rozgrywek naczelnik oświaty gminy Wieruszów Pan Waldemar Urbaniak przywitał wszystkie szkoły, gratulował awansu do finału województwa łódzkiego mistrzom i v-ce mistrzom półfinałów oraz życzył  zawodniczkom osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Nasz powiat reprezentowały mistrzynie powiatu i vice mistrzynie z półfinału wojewódzkiego  Publiczna Szkoła Podstawowa w Celestynowie, która trzeci raz z rzędu awansowała do finału. Do zawodów zgłosiło się 12 najlepszych drużyn województwa łódzkiego, które zostały podzielone na 4 grupy. Pierwsze dwie drużyny z grupy awansowały dalej. Ostatnia drużyna odpadała z turnieju.

Nasza drużyna osiągnęła następujące wyniki:                               

W grupie:

SP Solca Wielka – PSP Celestynów  0:3

PSP Celestynów –SP 71 Łódź  3:0

SP 71 Łódź  – SP Solca Wielka  1:3

Nasza szkoła wygrała swoją grupę nie tracąc punktu.

Po wyjściu z grupy trafiliśmy na SP Charłupia Wielka z którą wygraliśmy 3:0.

Następnie trafiliśmy na gospodarza a zarazem faworyta turnieju SP Wieruszów, który bronił mistrzostwa województwa sprzed roku i niestety nasze dziewczęta po walce przegrały 0:3. W meczu o piąte miejsce nasze dziewczęta pokonały SP Głuchów 3:1. W meczu o trzecie miejsce PSP Celestynów przegrał z SP Maków 0:3 (w zespole z Makowa występują dziewczęta, które posiadają licencję tenisa stołowego). Wielkim sukcesem jest osiągnięcie 4 miejsca w finale wojewódzkim tej małej szkółki, ponieważ w innych szkołach występowały zawodniczki, które na co dzień reprezentują swoje kluby. Szkoła z Celestynowa od kilku lat utrzymuje wysoki poziom na arenie nie tylko gminnym ale także powiatowym i wojewódzkim. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Janiszewska i Martyna Węglarska. Opiekunem dziewcząt jest Łukasz Błotnicki.

Jestem bardzo zadowolony z czwartego miejsca i postawy dziewcząt, które musiały rywalizować z zawodniczkami klubowymi, które na co dzień grają w lidze. W klasach starszych mamy tylko trzy dziewczyny. Dwie z nich udało się poprowadzić trzeci raz z rzędu do finału wojewódzkiego. – powiedział Łukasz Błotnicki.

 

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

 1. SP nr 2 w Wieruszowie  ( powiat wieruszowski )
 2. SP w Włodzimierzowie  ( powiat piotrkowski )
 3. SP w Makowie   ( powiat skierniewicki )
 4. SP w Celestynowie  ( powiat opoczyński )
 5. SP w Sulmierzycach  ( powiat pajęczański )
 6. SP w Głuchowie  ( powiat skierniewicki )
 7. SP w Solcy Wielkiej  ( powiat zgierski )
 8. SP w Charłupi Wielkiej  ( powiat sieradzki )
 9. SP w Aleksandrowie Łódzkim  ( powiat zgierski)
 10. SP nr 149 w Łodzi  ( powiat m. Łódź )
 11. SP nr 71 w Łodzi ( powiat m. Łódź )
 12. SP w Siemkowicach ( powiat pajęczański )

Ilość zawodników ogółem : 30 w tym zrzeszonych w klubach : 9

Dyscypliny sportowe jakie uprawiają zrzeszeni zawodnicy :

Tenis stołowy   ilość  zawodników 6

Pływanie    ilość zawodników  3

 

December 2019

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Informator Gminy Sławno
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku