MDP Chłopców z Szadkowic, MDP Dziewcząt z Kunic najlepsze w powiecie opoczyńskim

07.02.2024
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Gminy Sławno po raz kolejny potwierdziły swoją dominację w powiecie opoczyńskim. W dniu 4 lutego 2024 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie odbyły się I Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu opoczyńskiego. Do rywalizacji stanęło 7 MDP Chłopców i 5 MDP Dziewcząt. Po blisko trzygodzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. W kategorii MDP Chłopców najlepszą drużyną została MDP Szadkowice, gm. Sławno. Drużyna której opiekunem był dh Jarosław Pasik wystąpiła w składzie:
1. Marcel Kotusiewicz,
2. Michał Pasik,
3. Jakub Będkowski,
4. Stanisław Szmigiel,
5. Jakub Trzciński.
Zawodnik tej drużyny Jakub Będkowski został najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii MDP Chłopców.

Na V miejscu zmagania ukończyła MDP Chłopców z Kunic, która wystąpiła w składzie:
1. Bartek Lasota
2. Aleksander Pawlik
3. Wiktor Nowak
4. Dominik Piekarski
5. Bartek Witkowski

W kategorii MDP Dziewcząt najlepsza drużyną zawodów została MDP Kunice, która wystąpiła w składzie:
1. Oliwia Franas
2. Iga Rutowicz
3. Judyta Kopacz
4. Jagoda Kopacz
5. Aleksandra Pawlik
Zawodniczka tej drużyny Oliwia Franas zajęła II miejsce w kategorii najlepsza zawodniczka turnieju.
Opiekunami drużyn z Kunic byli: Monika i Wiktor Rozpędowscy, Krzysztof Musiał, prezes OSP Kunice Jarosław Krawczyk.

Zawody obserwowali i dopingowali drużynom z Gminy Sławna: Tadeusz Wojciechowski ? Wójt Gminy Sławno, Grzegorz Krakała ? Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sławnie, Zbigniew Kotusiewicz ? Prezes Honorowy Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sławnie.
Gratulujemy Naszym drużynom za osiągnięte wyniki i liczymy na bardzo dobre występy 10 lutego 2024 roku podczas zawodów wojewódzkich, na których drużyny MDP Dziewcząt z Kunic i MDP Chłopców z Szadkowic będą reprezentowały Gminę Sławno i Powiat Opoczyński na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Drzewicy.