XL Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

XL Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
12.05.2017

W środę 12 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Celestynowie odbyły się eliminacje gminne XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizowali w nim uczniowie z pięciu na sześć szkół podstawowych z terenu gminy Sławno oraz dwóch gimnazjów. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Rozwiązywali testy ze znajomości zasad ruchu drogowego, dotyczące pieszych, rowerzystów, znaków drogowych oraz skrzyżowań przygotowanych przez Powiatową Policję w Opocznie.

W kategorii szkół podstawowych wygrała drużyna ze szkoły w Celestynowie: Martyna Węglarska, Patryk Kucharski i Patryk Magierski. Drugie miejsce zajęła reprezentacja ze szkoły w Kamieniu, a trzecie uczniowie ze szkoły w Sławnie.

W kategorii gimnazjów wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum w Prymusowej Woli w składzie: Wiktoria Jaworska, Adrian Górski i Tomasz Kamiński, a drugie miejsce przypadło gimnazjalistom z Szadkowic. Indywidualnie w kat. szkół podstawowych najlepsza była Martyna Węglarska, a wśród gimnazjalistów Tomasz Kamiński.

Zwycięskie drużyny z poszczególnych kategorii wiekowych reprezentowały gminę Sławno w eliminacjach powiatowych które odbyły się 5 maja w Poświętnem.

Laureatem turnieju powiatowego w kategorii gimnazja została drużyna z Prymusowej Woli zajmując I miejsce. Będzie ona reprezentować gminę Sławno oraz powiat Opoczyński na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 12 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb. W kategorii szkoły podstawowe III miejsce zajęła reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Celestynowie.

Drużynę z Prymusowej Woli przygotował Zbigniew Fura natomiast uczestników z Publicznej Szkoły Podstawowej w Celestynowie Renata Socha.

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom konkursu. Mamy nadzieję, że będą pamiętać o tym, czego się nauczyli, a znajomość przepisów ruchu drogowego będzie miała wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

 

Kwiecień 2018

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Informator Gminy Sławno
Zadaj pytanie on-line
E-kartki
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP